"Być świadkiem narodzin dziecka to mieć szansę na zrozumienie słowa cud"
Paul Carver

Kim Jestem?

Zapomnij wszystko co kojarzy Ci się ze Szkołą Rodzenia. Jestem Doulą, Doradcą Laktacyjnym i żywieniowym. Skończyłam kursy po opieką Nottinghamshire NHS. Porwadzę grupę wsparcia dla mam karmiących piersią w lokalnym Children’s Centre w Newark. W dzielnicowym Community Centre prowadzę relaksacyjne warsztaty dla mam w ciąży i play groupe przyjazną Karmieniu Piersią i Rodzicielstwu Bliskości dla dzieci do 1 roku życia. Dojeżdzam na zajęcia do rodziców na terenie Nottinghamshire i Lincolnshire a oprócz tego prowadzę wyjazdowe grupowe zajęcia Szkoły Rodzenia w całum kraju (sprawdź zakadkę usugi).

Tymczasem na moje kursy Online zapisują się mamy z całego UK ale nie tylko. Wśród mam, które szkole są Polskie Mamy z całego świata.

Na moich zajęciach znajdziesz przedewszystkim wsparcie i wiedzę. Dowiesz się aktualnych zaleceń w temacie opieki nad noworodkiem oraz poznasz sposoby na udany pozytywny poród. W mojej szkole nie ma miejsca na marnowanie czasu, kosmetyki czy wyprawki możesz znaleźć na każdej stronie poświęconej dzieciom. To co chcę Ci przekazać to wiedza jak dzięki prostym ćwiczeniom sprawić by poród był szybszy i łatwiejszy. Opowiem Ci rownież o zależnościach hormonalnych i zdradzę tajemnice udanego startu karmienia piersią.

 

”Jeśli kobieta nie wygląda jak Bogini podczas porodu to znaczy, że ktoś nie traktuje jej jak należy”

Ina May Gaskin

 

Anna Rutkowska - szkolarodzenia.uk

Usługi

Zapewniam wsparcie dla mam i ojców w okresie ciąży, porodu i pierwszego roku z niemowlęciem. Prowadzę konsultacje online z rodzicami z całego świata na tematy okołoporodowe. Organizuje stacjonarne spotkania z mamami wspierając je w karmieniu piersią i macierzyństwie. Opieram się na najnowszej wiedzy i badaniach naukowych. Staram się walczyć z mitami o karmieniu piersia i wizją porodu rodem z Hollywood. Znajdziesz u mnie przede wszstkim wsparcie, będę dla Ciebie w dzień i w nocy. 

O mnie

Na co dzień wspieram mamy w karmieniu piersią w lokalnym Children Centre w Newark w Anglii. Z wykształcenia jestem pedagogiem. Jestem również doradcą laktacyjnym i okołoporodowym, a także doradcą żywieniowym. Realizuje obecnie wielostopniowy kurs na doule - co było moim marzeniem od dłuższego czasu. Prywatnie mamą dwóch chłopców. Każdy kto mnie zna wie jak wielką jestem pasjonatką porodów i karmienia piersią. Wyznaje rodzicielstwo bliskości poprzez karmienie, noszenie i tulenie. Stale się dokształcam w temacie ciąży i opieki nad dzieckiem. Uwielbiam towarzyszyć mamom w drodze od ciąży po macierzyństwo. Moim zawodowym mottem jest stwierdzenie, że najgorszy jest strach przed nieznanym, a wiedza daje nam szansę by wykorzystać w pełni nasz potencjał i otwiera nam wiele drzwi.

Mam za sobą doświadczenie w pełni naturalnego pięknego porodu. Mój najmłodszy syn narodził się w wodzie w domu, wyjmując go z wody sobie na klatkę wiedziałam, że to co przeżyłam jest największym cudem na świecie. Chciałam krzyczeć do innych kobiet, jak piękny mój poród był, idealny. Chce nieść tą nowinę dalej, o porodzie, który dodaje skrzydeł. O narodzinach matki.

 

Napisz do mnie już dziś. Porozmawiajmy

Chustonoszenie

Jestem zwolenikiem Rodzicielstwa Bliskości. Według którego noszenie wspiera rozwój emocjonalny niemowląt. Zapewnia im odpowiednią dawkę czułości i bezpieczeństwa. Jestem przeciwnikiem wszelkich trenerów dzieci.

Karmienie Piersią

Prowadzę zajecia dla mam w lokalnym Children's Centre w Newark on Trent jako Breastfeeding Peer Supporter. Mój trening został zatwierdzony przez Unicef Uk. Kierujemy się najnowszymi wytycznymi w ramach Baby Friendly Initiative.

Poród Domowy

Wspieram mamy w podejmowaniu decyzji o miejscu porodu. Moim faworytem zawsze będzie dom. Jestem zwolennikiem porodów naturalnych z poszanowaniem prywatności w kręgu najbliższych.

Doula

Jestem w trakcie treningu na Doule. Było moim marzeniem od dawna towarzyszyć kobietom w ich wielkim dniu. Wspierać je ciałem i myślą.

Opinie klientów

Ania to niezwykła mama,niezwykłych dzieci. To oaza spokoju, skarbnica wiedzy i propagatorka zdrowia w każdym aspekcie. Widać,że lubi swoją pracę, a to ma bardzo duże znaczenie przy współpracy. Ani chce się słuchać   Potrafi wszystko racjonalnie wyjaśnić, nie narzuca nikomu swojego zdania,a bardzo dobrze je argumentuje, można do niej pisać w środku nocy - zawsze pomoże chociażby dobrym słowem,a to dla każdej mamy ma bardzo duże znaczenie. Kocha to co robi, to widać, słychać i czuć w każdej rozmowie. Bardzo polecam, bo to właściwa osoba na właściwym miejscu.

- Marta

Polecam z całego serca! Gdyby nie Ania, to boje się że mogłabym nie karmić piersią i nawet wole o tym nie myśleć.. bo to coś wspaniałego! była ze mną w najtrudniejszym momencie, kiedy to świeża mama ma mętlik w głowie i nagle setki pytań, uspokajała i cierpliwie, oraz rzeczowo odpowiadała na wszelkie pytania, nawet te dziwne ;) to dzięki niej dowiedziałam się co tak naprawdę jest "normalne" w karmieniu piersią, po czasie poczułam się pewniej i nie słuchałam "złotych rad", bo nie ma jednej reguły, niestety wiedza ze szkoły rodzenia, czy też szpitala mijała się z tym co mnie czekało w domu, naprawdę jestem jej szalenie wdzięczna, posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, czuć że robi to z serca i pasji, a to jest najważniejsze ❤️

- Alicja

Bardzo polecam! 
Ania jest osobą, którą posiada ogromną wiedzę, a co najważniejsze potrafi swoją wiedzę przekazać innym. Tłumaczy wszystko dokładnie, pokazuję oraz udowadnia, że bycie rodzicem to nie jest czarna magia :) O każdej porze dnia i nocy pomaga, wspiera w chwil kiedy czuje bezsilność i niepewność. 
Dzięki Ani nie pozwoliłam sobie wmówić położnej, że nie mam pokarmu i moje piersi nie są odpowiednie dla mojej córki. To właśnie Ania zaszczepiła we mnie siłę do walki o karmienie piersią i rozwiewała wszelkie moje wątpliwości. 
Dlatego jeśli poszukujesz osoby, którą pomoże Ci w przygotowaniu się do porodu i macierzyństwa to Ania jest właśnie tą osobą!

- Katarzyna

Ania jest wspaniałą osobą i świetnym doradcą laktacyjnym. Jest kompetentna w tym co robi i całkowicie oddana swojej pracy która widać, że jest jej pasją! Mimo że znamy się od niedawna pomogła mi bardziej niż kilku doradców i położne które starały się mi pomóc w moich licznych problemach z laktacją i karmieniem. Oprócz fachowej wiedzy Ania daje również ogromne wsparcie emocjonalne które nam mamom często jest tak bardzo potrzebne. Jestem jej bardzo wdzięczna za wszystko co zrobiła dla mnie i mojej malutkiej. Jeśli chcesz by Twoja mleczna droga była długa i szczęśliwa zgłoszenie się do Ani będzie świetnym pomysłem. Z całego serca polecamy! Marta z małą Apolonią.

- Marta

Polecam z całego serca heart
Ania to wyjątkowo ciepła osoba, która swoim spokojem i wiedzą potrafi uspokoić nie jedną potrzebującą mamę heart
Trzymam mocno kciuki heart​​​​​​​

- Kasia

5 gwiazdek do za malo aby ocenic pomoc którą otrzymałam od Ani! Jedna konsultacja on-line a rezultaty w mojej relaktacji i walce o powrot mego dziecia do cyca sa niesamowite! Pomysły,porady i wiedza Ani jest czyms co moge kazdej mamie polecic z czystym sercem! W nie caly tydzien moje malenstwo z 100% karmienia butla zeszlo do 3 butelek a na widok cyca juz nie robi dramatu za każdym razem! Moc z toba Aniu jestes wielka! Dziekuje heart​​​​​​​

- Karolina

Formularz kontaktowy